Sosyal Medya

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur ve Tamamen Silinir? (Linkli)

Instagram hesabınızı nasıl silersiniz? Sildiğinizde ne gibi problemler olabilir? Silmeden önce ne yapmanız gerekir? Sosyal medyadan uzaklaşmak istediğiniz zamanlar olabilir. Böyle dönemlerde çeşitli yollar ile probleminizi halledebilirsiniz. Sosyal medyadan uzaklaşmak için hesabınızı silmek yerine dondurabilirsiniz. Böylece istediğiniz anda aktif edebilirsiniz. Silinen hesabınızı bir daha geri getiremiyorsunuz.

Ayrıca o isimde yeni bir hesap açamıyorsunuz. Ya da açtığınız hesabınızın ismini o isme de getiremiyorsunuz. Bu yüzden dondurma işlemi çok daha kârlıdır. Dondurma durumunu da istemiyorsanız hesabınızı gizliye alarak rahat edebilirsiniz. İllaki silmekte kararlı iseniz bunu yapmanın da yolu vardır.

Instagram hesabı silmek kolaylıkla yapılabilecek basit bir işlemdir. Instagram hesabınızı uygulama üzerinden silmeniz mümkün olmuyor. Bunun için öncelik olarak tarayıcınıza girerek Instagram hesap silme linkine gitmeniz gerekiyor. Geldiğiniz bu link üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yapamadığınız hesabınızı silmeniz mümkün değil.

Güvenlik önlemleri ile sistem sizi karşılıyor. Giriş yaptıktan sonra hesabınızı neden sildiğinizi soran soruyu cevaplayın. Sonrasında hesap şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir, hesap şifrenizi girin. Ardından hesabınızı silme işlemini tamamlayın.

Hesabınızı Silmeden Önce Yapılması Gerekenler

Hesabınızı silmeden önce belli önlemler almalısınız.

Hesabınızı silmeden önce mutlaka ve mutlaka fotoğraflarınızı yedekleyin. Bu işlemleri yapmanızın sebebi hesabınızı sildiğinizde fotoğrafların geri gelmeyecek olmasıdır. Yine yapmanız gereken bir diğer işlem ise mesajlarınızı yedeklemektir, çünkü hesabınızı sildiğinizde fotoğraflarınız gibi mesajlarınız da yok olacaktır. Konuştuğunuz kişilerde mesajlarınız kalmaya devam eder ama sizde hesabınız bir daha aktif edilemeyeceği için tamamen silinir.

Neden Hesap Siliyorsunuz?

İllaki hesabınızı silmenize gerek yok. Probleminiz ne ise ona yönelik bir çözüm ile halledebilirsiniz. Örneğin birileri sizi mesaj ile rahatsız ediyor ise sırf bu yüzden hesabınızı silmeye gerek yok, o kişiyi engelleyerek rahatça hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Fotoğraf paylaştığınızda fotoğraflarınıza tanımadığınız insanlardan kötü yorumlar geliyor ise fotoğrafınızı yoruma kapatabilirsiniz.

Paylaştığınız hikayelerde problem yaşıyor iseniz size problem oluşturan kişilere hikayenizi gizleyebilirsiniz. Ayrıca bir kişiyi engellemek istemiyor iseniz kısıtlayabilme seçeneği de mevcuttur. Eğer probleminiz tanımadığınız çokça insanın fotoğrafınızı görmesi ise, hesabınızı gizli hesaba çevirebilirsiniz.
Gizliye aldığınız hesabınıza hala çokça mesaj isteği geliyor ise mesaj isteklerinize uygulama içerisinden kapatabilirsiniz. Bu sayede hesabınızı silmenize gerek yoktur. Eğer hala sıkıntı yaşıyorsanız hesabınızı dondurun.

Instagram Dondurma

Instagram hesabınızı silme işleminde olduğu gibi uygulama içerisinden dondurma işlemi yapılmıyor. Hesabınızı dondurmak için yapmanız gerekenler basittir. Öncelikle Tarayıcınız üzerinden Instagram.com’a giriş yaparak menüye gelip profili düzenleye basın, burada en aşağı inip hesabınızı dondurma işleminizi kolayca yapabiliyorsunuz. Bu alanda karşınıza gelecek olan hesabını kapat seçeneği ile hesabınızı dondurabilirsiniz. Dondurma işleminizi uyguladığınızda hesabınız görünmez. Diğer kullanıcılar erişim kesilir. İstediğinizde yeniden aktif etme imkânınız mevcuttur.