Bilgi Deposu

Kişiye Özel İsimli Yüzük Tasarımları

İsimli yüzük tasarımları oldukça farklı duran yazı stilleri ve modelleriyle dikkat çekiyor. Hem kadın hem erkek modellerinin bulunması nedeniyle de oldukça farklı tasarımlara sahip olan yüzük modellerine bakıldığında üstüne isim yazılması ve harflerin birleştirilmesiyle isim yazılma modelleri görülüyor. Erkekler için daha çok gümüş ve siyah renklerin üzerine isimlerin yazıldığı ve bu modellerin de daha çok tercih edildiği görülüyor.

İsimli Erkek Yüzük Tasarımları

Erkek yüzük modellerine bakıldığı kenar kısım olan dış çevrenin gümüş iç ve orta kısmın ise siyah renklerde olan modellerinin daha çok tercih edildiği görülüyor. Bu modellerin üzerine de yazma teknikleri içerisinden lazerle kazıma yöntemi ya da çıkmayan kalemle yazma yöntemi yer alıyor. Bu modellerin uygun fiyatlı ve özelliklerine göre tasarlanmış olmasının yanı sıra gümüş modellerinde de yapılması merak uyandırıyor.

Erkek yüzük tasarımlarında kullanılan boyutlar ve yazılacak isimler de oldukça önemlidir. Bu nedenle de yazılacak ismin kaç harften oluştuğu gibi harflerin yazım türü ve şekli de önem taşır.

İsimli Kadın Yüzük Modelleri

İsimli kadın yüzük modellerinde genellikle isimlerin baş ve son harfi birleştirilerek yüzük elde ediliyor. Özel tasarım olarak yapılan ve satılan bu ürünler oldukça farklı yazım türlerini içine alıyor. Bu model son sezonun modası olmakla birlikte alyans olarak da tercih edilebiliyor.

Hem kadınlar hem erkekler için üzerinde isim yazan özel tasarım yüzükler alyans olarak kullanılmaya ya da hediye olarak alınmaya oldukça uygundur. Kadın yüzük modellerinin diğer bir özelliği ise üzerine lazer yöntemiyle kazıma ya da kalem tekniğiyle yazma olarak ikiye ayrılıyor. Bu modellerde ise yüzük tabakasının üzerine isimlerin istenilen harf tekniğine göre yazıldığı görülebiliyor.

Aksesuarlarda Tasarım

Aksesuar seçimlerinde kişiye özel olması oldukça farklı kişilikleri yansıtıyor. Tarzınıza uygun kolye, küpe, bileklik ya da yüzük bulamıyorsanız özel tasarım isimli aksesuarları deneyebilirsiniz. Aksesuarlar sıra dışı ve tarzları yansıttığı zaman anlam kazanan ve kıyafetlerin tamamlayıcı parçaları olarak nitelendirilen ürünlerdir. Aksesuar denilince kemer, ayakkabı ve tokalar dahil olmak üzere pek çok parça aklımıza gelebilir. Ancak önemli olan bedeni de güzel gösteren küpe, kolye, yüzük ve bileklik seçimleridir. Bu modellerin de kişiye özel yapılması herkeste olmayan modellerden oluşuyor. Bu sayede benzersiz ve tasarım ürüne sahip olabiliyorsunuz.

Kişiye Özel Modeller

Taşlı ya da sade plakaların üzerine isim yazılması oldukça eski zamanlara dayanıyor. Taşlı isim yazdırma seçeneği de lazerle yakma ve kazıma tekniğinde sonra en çok tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Kişinin ismine ya da hediye edilecek kişinin ismine göre harflerin büyüklüğü ayarlanarak küçük pırlantaların ya da altın parçalarının en güzel şekilde işlenmesiyle elde ediliyor. Bu modeller genellikle isimleri kısa olan kişiler tarafından daha uygun olarak görülüyor. İsteyen kişiler için de imitasyon taşlar kullanılarak isimlerin kazınan yerlere yapıştırıldığı görülebiliyor.

Tarzınızı Yansıtın

Kişiye özel aksesuarlar her zaman yeni fikirlerin doğmasına neden olan başlıca nedenlerdir. Böylelikle aksesuar kullanımı da tarzı yansıtarak en farklı özellikleri bir araya toplar. En çok kullanılan bileklik, küpe, kolye ve yüzük modelleri sıradanlaşmış olup kişilerin en farklı hallerine hitap etmekte yetersiz kalabiliyor. Bu sorunun giderilmesi için tüm tarzlara uygun kişiye özel olarak tasarlanan ürünler yer alıyor. Vitrinlerde bulunmayan gözde tasarımlar usta kişiler tarafından kişilerin istekleriyle orantılı olarak el emeği şeklinde yapılıyor. Bu tasarımlar tamamen kişiye özel olarak geçiyor ve benzeri tekrar yapılmıyor.