Bilgi Deposu

Takı Tasarım Kursları Hakkında Bilgiler

İnsanlar kendilerini yeni hobiler oluşturabilmek için çeşitli kuruluş ve kurumlar tarafında açılan çeşitli kurslara katılmaktadırlar. Bu kurslardan en fazla ilgi görenleri arasında takı tasarım kursları yer almaktadır.

İnsanlar kendilerine yeni bir meslek edinebilmek, yeni ürünler yaparak gelir elde edebilmek için çeşitli ürünlerden takı tasarımları yapmaya çalışmaktadırlar. Takı tasarım kursları ortalama 6 ay kadar sürmekte ve insanların el becerilerini geliştirmeleri, yaratıcı ürünler ortaya koymalarını sağlamaktadır. Kendi takılarınızın tasarımlarını yapabilirsiniz. Kolye, bileklik, toka, yüzük gibi birçok takı ve aksesuar tasarımları yaparak kendisine gelir getirecek ürünler ortaya koyabilirsiniz.

Takı Tasarım Malzemeleri

Takı tasarım kurslarında kullanacağınız malzemeleri kendiniz temin etmek zorundasınız. Kurs hocanız sizlere hangi ürünleri nerelerden temin edebileceğiniz konusunda bilgi verebilmektedir. Takı tasarımları için ip, yüzük ölçü çubuğu, çeşitli boncuklar, penseler gibi malzemeler kullanılmaktadır. Takı tasarımının en temel ürünü iplerdir. Kullanılacak ipler inci ve boncuk dizmek için kullanılmakta ve tercihe göre farklı renklerde kullanılmaktadır. Bu ipler boncukların kolay dizilebilmesini sağlayacak özelliklerde olmalıdır. Takı tasarımlarında en çok tercih edilen ip türleri şeffaf mumlu iplerdir. Yüzük ölçü çubuğu ise yüzük yapımı için mutlaka olması gereken bir malzemedir.

Malzeme Satışları

Takı tasarım kursları özel kuruluşlar tarafında veriliyorsa gerekli olan malzemelerin temini eğitim atölyesi tarafından temin edilmektedir. Her kursiyer kendi tercihlerine göre istediği malzemeyi farklı satış noktalarından seçerek satın alabilirler. Takı tasarım ürünlerinin çoğu çeşitli tasarım ürünleri satışı yapan dükkanlarda yapılmaktadır. Her ilin belirli satış yerleri bulunmaktadır. İstanbul’da Tahtakale bölgesinde çok sayıda satış noktası bulunmaktadır.

Örnek Tasarımlar

Takı tasarım kurslarında yapacağınız takı türüne göre sizlere farklı modeller sunulmakta ve o modeller üzerinde çalışarak becerinizi geliştirmeniz sağlanır. Kendisini tamamen ustalaşmış olarak kabul ettikten sonra, en iyi kaynak olan internetten çeşitli modelleri araştırabilir ve inceleyerek kendinize yeni modeller oluşturabilirsiniz. Kendi zevkinize göre tasarımlar yapabilir ve siparişler alarak istenilen tarzlarda tasarımlar yapabilirsiniz.

 

Takı tasarım kursları birçok insanı kötü alışkanlıklardan kurtarmış ve bu kişilerin topluma kazandırılmasını sağlamıştır. Aynı zamanda insanların boş vakitlerini değerlendirmek için yaptıkları en iyi işlerden birisi takı tasarımlarıdır. Takı tasarımları ile insanlar kendilerini huzurlu hissetmeye başlarlar. Çünkü takılar insanların beğeniyle inceledikleri ürünlerdir ve bu ürünleri kendinizin yaptığını görünce mutluluğunuz artacaktır.

Kolyeler

Her bayan tüm kıyafetlerine uygun kolye takmak ister. Çoğu zaman kıyafete uygun takılar bulamazsınız ve klasik takılarınızı kullanmak zorunda kalırsınız. Katılacağınız takı tasarım kursları sayesinde çeşitli ürünleri kullanarak kendinize farklı tarzlarda takı tasarımları oluşturabilirsiniz. Kolye yapımı için boncuk çeşitleri, ahşap malzeme ürünleri, özel takı ürünleri kullanılmaktadır. Kıyafetlerinizin rengine göre farklı renklerde takı malzemeleri ile kendinize kombin oluşturabilecek kolye ve aksesuar ürünleri oluşturabilirsiniz.

Diğer Ürünler

Takı tasarım kurslarına katılarak kendinize güzel bir iş oluşturabilirsiniz. Kursta öğrendiğiniz bilgiler ile çeşitli takı tasarımları yaparak satışa çıkartabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Takı tasarımları için gerekli olan malzemeler ucuz ürünlerdir ve ucuza mal etmiş olduğunuz takı ürünleri üzerinden iyi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. Takı tasarımları ile kolyeler, yüzükler, bileklikler ve çeşitli aksesuar ürünleri yapılmaktadır.

Malzemelerden penseler kullanılarak metal tel ve diğer ürünlere şekiller verilerek parmağınıza uygun yüzükler, kolunuza bileklikler gibi tüm takı ürünlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Takı tasarım kursları insanların meslek edinmesini sağlarken, kişilerin stresli ortamlardan uzaklaşmasını, kötü alışkanlıklardan kurtulmasını sağlamakta ve aile bütçesine katkıda bulunmayı sağlamaktadır. Boş vakitlerinizi değerlendirmek için kendinize en yakın takı tasarım kursuna katılmalısınız.